مغناطیسی و ضربان سازها – مدیریت ایمپلنت در اطراف آهن ربا

پیس میکر یا چند ایمپلنت الکترونیکی دیگر دارید؟ سپس ، مگر اینکه یکی از چند طرح جدید داشته باشید که به صورت مغناطیسی تنظیم نشده یا از MRI ​​محافظت نکنند ، در مورد نزدیک شدن زیاد آن به آهن ربا به شما هشدار داده می شود. این یک خطر واقعی است: آهنرباهای قوی برای تنظیم پارامترهای ضربان ساز برای وضعیت شما استفاده می شوند ، و یک آهنربا قوی می تواند آن را ناراحت کند – که می تواند عواقب ناخوشایندی برای عملکرد قلب شما داشته باشد.

متخصص قلب شما چگونه است؟ اما خطر و خطر وجود دارد و این مقاله در مورد آن است. من قصد دارم ریسک را در سه دسته زیر قرار دهم ، اما آنها گروههایی نیستند که شما فکر می کنید. به جای لیست آهن ربا های پر خطر ، من قصد دارم در مورد پزشکان خجالتی صحبت کنم! می بینید که اکثر پزشکان در زمینه مدیریت ریسک آموزش صحیحی ندیده اند و – اگر می خواهند از شما شکایت نکنند اگر به شما اشتباه راهنمایی کنند ، از شما می گویند که هیچ خطری نکنید. من آنها را صدا می کنم:

دکتر پیوند خورده … این کیست؟ خوب ، بیایید خطر تنظیم مجدد ضربان ساز قلب هترین متخصص قلب در مشهد را با خطر آسیب دیدن در جاده ها مقایسه کنیم. در مقایسه ما ، این پزشک به شما هشدار می دهد ، “هرگز به جاده نزدیک نشوید”. خوب ، من می دانم که کاملاً غیر عملی است. در واقع شما حتی نمی توانید بدون اینکه این قانون را نقض کنید برای شنیدن توصیه های او به پزشک مراجعه کنید! اما این چشمک می زند: به شما گفته می شود که از همه آهن ربا جلوگیری کنید. پزشک چشم بسته ما به نوعی به شما گفته است که از رفتن به تلویزیون ، آهن ربا یخچال ، تلفن (از جمله تلفن های همراه) و هر چیز دیگری با بلندگو یا هارد دیسک خودداری کنید – همه آنها دارای آهن ربا هستند.

البته این احمقانه است و زندگی با آن غیرممکن است. اگر این سوال را بکنید پزشک به شما می گوید – اما نمی خواهد دقیقاً به شما بگوید که از چه چیزی باید اجتناب کنید. در بهترین حالت ، آنها لیست کوتاهی از مواد مغناطیسی را به شما ارائه می دهند که احتمالاً بی خطر است (اگرچه هنوز خود را مرتکب نشده اند). و هر چیز خاصی که درباره آن بپرسید ، مانند یک دستبند درمانی ، مطمئناً “نه” خواهد بود ، فقط به این دلیل که او جرات نمی کند “بله” به شما بدهد.

پزشک کمک کننده … تشخیص می دهد که ممنوعیت کامل غیر عملی و غیرضروری است ، بنابراین آنها به شما خواهند گفت که نزدیک آهن ربا های قوی نروید. این خیلی بهتر است – دکتر ایده ای در مورد مدیریت ریسک دارد ، یا حداقل تشخیص می دهد که هر آهن ربا احتمالاً بر ضربان ساز قلب شما تأثیر نمی گذارد. در مقایسه ریسک جاده ای ، مثل این است که به ما گفته شود “رفتن به جاده های ایمن خوب است ، اما از جاده های خطرناک دور شوید”. آنها چه هستند؟ آنها هیچ ایده ای ندارند. و همچنین آنها در مورد آهنرباهای “قوی” ندارند.